اخبار مجلس

تصمیم تاریخی و عجیب جو بایدن

خبرنگاران : جو بایدن در راستای تحقق وعده خود برای تشکیل یک دولت متنوع، در تصمیمی تاریخی و تا حدی عجیب، دب هالند نماینده نیومکزیکو در مجلس نمایندگان و از بومیان سرخپوست آمریکایی را برای تصدی وزارت کشور -که سابقه مطلوبی...

4 بهمن 1399

بودجه پیشنهادی دولت برای دانشگاه فردوسی مشهد 5982 میلیارد و 227 میلیون ریال است

براساس لایحه پیشنهادی دولت به مجلس برای بودجه 1400، بودجه دانشگاه فردوسی مشهد 5 هزار و 982 میلیارد و 227 میلیون ریال درنظر گرفته شده است.

18 دی 1399

ابعاد جدید لایحه اعتراضی باشگاه النصر علیه پرسپولیس تعیین شد

پس از رد شکایت باشگاه النصر از سوی کمیته انضباطی AFC در اعتراض به استفاده بازیکنان جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، مسئولان این باشگاه عربستانی با استخدام دو وکیل زبده بین المللی یعنی لوکاس فرر و مارکوس موتا کوشش کردند این بحث را به وسیله کمیته استیناف...

23 آذر 1399

رحمانی فضلی: غربالگری گسترده باید در اولویت باشد

تهران (پانا)- فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه غربالگری و تشخیص در سطح گسترده باید در اولویت باشد، گفت همه دستگاه ها باید در مقابله با این بیماری برنامه و طرح و متولی داشته باشند تا بتوانیم نظارت مستمر بر برنامه ها داشته...

10 آذر 1399

لایحه جامع انتخابات از اسفند 97 به مجلس ارائه شده است

قائم مقام وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات را در اسفند 97 با قید دو فوریت به مجلس دهم ارائه کرد، اما به سبب طولانی شدن فرایند بررسی و نبود وقت کافی جهت سیر مراحل قانونی تصویب نهایی این لایحه در مجلس دهم، این مهم به منتخبین مردم در مجلس یازدهم محول شد.

18 آبان 1399

نیروی هوایی آمریکا مشتری جنگنده های اف-35 سفارش ترکیه شد

پنتاگون بیان کرد که نیروی هوایی آمریکا تعدادی از جنگنده های اف-35 سفارش ترکیه به کارخانه لاکهید مارتین را خریداری می نماید.

23 شهریور 1399

قاضی زاده: با انحصار طلبی مخالفیم، هاشمی طبا: مسئولیت نوشتن اساسنامه با وزارت ورزش است، عزیزی خادم: شرایط فعلی فوتبال حاصل 2 دهه بی برنامگی است

برنامه ورزش بدون ویرایش شبکه رادیویی گفتگو با موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال و موارد قانونی آن با شرکت دو مدیر ورزشی و یک نماینده مجلس پخش شد.

17 مرداد 1399

زنگ خطر کاهش درآمدهای مالیاتی با گسترش مناطق آزاد، وقتی مجلس دهم در دقایق پایانی، برای بار پنجم آستین ها را بالا زده!

پشتکار نمایندگان مجلس دهم برای تصویب طرح و لایحه مرتبط با ایجاد 8 منطقه آزاد و 103 منطقه ویژه تأمل برانگیز شده؛ حال آنکه روح حاکم بر این مصوبات، کاهش درآمدهای دولت ناشی از فشار تحریم و بیماری کرونا را تشدید می نماید.

31 تیر 1399

خبرنگاران رئیس سنای فرانسه از مدیریت فله ای دولت در بحران کرونا انتقاد کرد

تهران خبرنگاران- ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه با ابراز نارضایتی از سیاست های بهداشتی کشورش اذعان داشت: دولت فرانسه از ابتدای بحران شیوع کرونا نتوانسته است کمبودها و کاستی های حوزه بهداشت و درمان شامل کمبود ماسک و آزمایش تشخیص بیماری کووید -19 را برای...

6 تیر 1399

ترامپ: زمان فعالیت مجدد اقتصادی آمریکا با تصمیم من است نه فرمانداران ایالتی!

رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران از سرگیری مجدد فعالیت بخشهای اقتصادی آمریکا را منوط به تصمیم خود دانست.

17 خرداد 1399

سنای آمریکا لایحهبودجه اضطراریبرای مقابله با کرونا را تصویب کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، با شیوع سریع ویروس کرونا در برخی از ایالات آمریکا، مجلس سنای این کشور روز پنج شنبه با 96 رأی موافق در برابر یک رأی مخالف لایحه بودجه اضطراری 8.3 میلیارد دلاری برای مقابله با ویروس کرونا را تصویب کرد.

4 اردیبهشت 1399

تمامی بخش های دانشگاه رازی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ضدعفونی می شوند

معاون دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: عملیات ضدعفونی تمامی سراها، سلف سرویس ها، اماکن ورزشی و عمومی دانشگاه رازی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از 9 اسفندماه شروع شده و همچنان ادامه دارد.

28 فروردین 1399

مسابقات فوتبال بدون تماشاگر برگزار می گردد

رئیس ستاد ملی مدیریت و پیشگیری کرونا گفت: مسابقات فوتبال بدون تماشاگر برگزار می گردد.

25 فروردین 1399

حواشی جذاب وحدت دقیقه نودی ، از خواب قبل انصراف تا افشاگری رسایی و داماد عضو ائتلاف

انتها بعد از وعده های مکرر و پادرمیانی بعضی چهره ها و افزایش نگرانی از ورود بعضی اصلاح طلبان با چندلیستی ماندن اصولگرایان، حدود ساعت 24 دیشب، لیست وحدت منتشر شد؛ اما واکنش ها به این لیست نشان می دهد همچنان حواشی مربوط به موضوع ادامه دارد.

15 فروردین 1399

درخواست بن سلمان از پاکستان و عراق برای میانجی گری میان تهران و ریاض

ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به گام های اخیر عربستان و ایران برای رفع اختلافات نوشت که مقامات سعودی از پاکستان و عراق برای میانجی گری میان تهران و ریاض درخواست کمک کرده اند.

21 آبان 1398

فرمول تقویت احزاب در انتخابات مجلس

محسن تولایی ـ خبرنگار: دولت و مجلس متفق القول به این ایده مشترک رسیده اند که انتخابات مجلس یازدهم با سازوکار جدیدی متفاوت از همه ادوار گذشته برگزار گردد. دادن نقش مستقیم به احزاب به طور قطع مهم ترین وجه تمایز چنین دیدگاهی است.

26 تیر 1398

معین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تهران براساس نرخ تورم

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص درصد افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل عمومی توضیحاتی ارایه کرد.

14 تیر 1398

تظاهرات مردم الجزائر در اعتراض به معین رئیس جمهور موقت

همزمان با تعیین عبدالقادر بن صالح به عنوان رئیس جمهور موقت الجزائر، مردم این کشور دست به تظاهرات زدند.

13 تیر 1398

نانسی پلوسی به ترامپ هشدار داد: قانونگذاران اقامه دعوی می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه اظهار داشت که دونالد ترامپ با اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور یک رویه را بنیان خواهد گذاشت و تأکید کرد که قانونگذاران آمریکا آماده اند تا بطور مقتضی به این...

23 خرداد 1398