3 روش مجاز فروش خودرو در کشور

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، خبرنگاران؛ مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت اضافه کرد: سه روش فروش خودرو شامل فروش فوق العاده، پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال و مشارکت در فراوری است.

3 روش مجاز فروش خودرو در کشور

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها به نقل از تسنیم؛ مهدی صادقی نیارکی با بیان این که طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت اضافه نمود: سه روش فروش خودرو شامل فروش فوق العاده، پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال و مشارکت در فراوری است.

وی اظهارکرد: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا انتها سال خواهیم داشت.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شعاری که برای طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو پیش بینی شده به عنوان واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع است.

وی در ادامه اضافه نمود: برای واقعی کردن تقاضا یکسری محدودیت ها وضع شده است.

صادقی نیارکی توضیح داد: عدم خرید خودرو در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان، نداشتن پلاک فعال و داشتن گواهی نامه معتبر از جمله این محدودیت هاست.

وی شرح داد: محدودیت جدیدی که درحال حاضر وضع شده به خصوص در فروش فوق العاده اینکه کسی که می خواهد وارد فرآیند ثبت نام گردد نباید پلاک فعال داشته باشد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این محدودیت ها باعث می گردد مصرف کنندگان واقعی وارد فرآیند فروش فوق العاده شوند.

وی اضافه نمود: طبق ضوابط کمیته خودرو در طرح فروش فوق العاده تا سه ماه خودرو به مشتری تحویل می گردد.

صادقی نیارکی اظهارکرد: زمان ثبت نام 50 درصد قیمت خودرو از فرد متقاضی دریافت خواهد شد.

ثبت نام تا یک هفته باز است

وی با اشاره به اینکه سایت ثبت نام فروش فوق العاده تا یک هفته باز است، گفت: هرکسی خودرو احتیاج دارد و طی 36 ماهه گذشته خرید ننموده و درحال حاضر پلاک فعال ندارد می تواند در این طرح ثبت نام کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تحویل خودرو در این طرح سه ماهه است و در این مدت سود مشارکت و انصراف ندارد.

وی اضافه نمود: بعد از زمان ثبت نام فرصتی مهیا شده چنانچه تعداد متقاضی بیشتر از تعداد خودروهای مورد عرضه باشد بین متقاضیان با حضور مراجع نظارتی قرعه کشی انجام گردد.

صادقی نیارکی توضیح داد: کسانی که منتخب می شوند بقیه وجه را تکمیل و خودروی خود را در مدت سه ماه تحویل می گیرند.

وی ادامه داد: افرادی که در این مرحله حائز شرایط نشدند در مدت هفت روزکاری پول آنان به وسیله شبای بانکی عودت داده می گردد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شبا باید متعلق به فرد ثبت نام کننده باشد.

وی اضافه نمود: نیمه دوم همین ماه پیش فروش خودرو را خواهیم داشت که عدد آن قابل توجه است.

صادقی نیارکی بیان نمود: قیمت خودرو در طرح اول تثبیتی است یعنی قیمت هایی که شورای رقابت اعلام نموده است.

وی گفت: شرح اینکه در مرحله پیش فروش که می گردد مرحله ثانویه و تحویل خودرو تا یکسال قیمت بر اساس قیمت روز تحویل است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: بطورکلی در این مرحله هم 50 درصد قیمت خودرو اخذ می گردد ضمناً سود مشارکت برای یکسال ندارد.

جلوگیری از ورود دلال ها

وی با تاکید بر اینکه خودرو باید به یک کالای مصرفی با دوام در جامعه درآید، اظهارکرد: هیچ دلالی نباید در این فضا وارد گردد.

صادقی نیارکی ادامه داد: نکته مهم در طرح فروش فوق العاده اینکه سند یکسال در رهن می ماند به عبارتی کسی که خودرو دریافت می نماید تا یکسال حق فروش ندارد.

وی گفت: پلیس همواره اعلام می کرد که فروش خودرو به صورت وکالتی ممکن است برای کسی که خودرو را می فروشد و کسی که خریداری می نماید مشکلاتی ایجاد کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: این وزارتخانه در طرح مزبور به دنبال این است که جدا در رهن بودن سند خودرو فروش وکالتی هم اتفاق نیفتد.

منبع: اقتصادنیوز

به "3 روش مجاز فروش خودرو در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روش مجاز فروش خودرو در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید