کشف جدید ؛ نقش مهم ویتامین K در مبارزه با کوویدـ19

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، محققان هلندی در تحقیقات جدید خود دریافته اند اغلب بیمارانی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت می نمایند یا در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند، دچار کمبود ویتامین K هستند.

کشف جدید ؛ نقش مهم ویتامین K در مبارزه با کوویدـ19

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها به نقل از گاردین، محققان با آنالیز بیماران مبتلا به ویروس کرونا در هلند دریافتند شدت و پیامدهای منفی ویروس کرونا با کمبود ویتامین K مرتبط است.

کوویدـ19 باعث ایجاد لخته خون و آسیب به بافت ارتجاعی ریه می گردد. از طرفی ویتامین K کلید فراوری پروتئین های ضد انعقاد خون است و به همین دلیل در حفاظت از ریه نقش مهمی دارد.

محققان به افراد توصیه می نمایند که با رژیم غذایی سالم مقادیر کافی ویتامین K را در اختیار بدن قرار دهند و در صورت کمبود این ویتامین و پس از مشورت با پزشک از مکمل استفاده نمایند. این ویتامین حتی اگر در مقابل کوویدـ19 نقش محافظتی نداشته باشد برای بهبود عملکرد و سلامت رگ های خونی، استخوان ها و عملکرد ریه مفید است.

سبزی های برگ سبز مانند اسفناج، کلم کالی و کلم بروکلی و بعضی محصولات لبنی منابع غنی ویتامین K محسوب می شوند. یک لیوان اسفناج خام 145 میکروگرم ویتامین K1 به بدن می رساند که معادل 181 درصد از احتیاج روزانه یک فرد بالغ است.

همچنین یک لیوان کلم کالی 113 میکروگرم یا 114 درصد و یک لیوان بروکلی خرد و پخته شده 110 میکروگرم معادل 138 درصد از احتیاج روزانه را تامین می نماید.

کلم کالی یک سبزی سبز برگدار از همان خانواده کلم وحشی است که گل کلم، بروکلی و کولارد هم جزو آن هستند.

محققان احتمال می دهند رژیم غذایی در مبارزه با ویروس جدید کرونا نقش مهمی دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کشف جدید ؛ نقش مهم ویتامین K در مبارزه با کوویدـ19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جدید ؛ نقش مهم ویتامین K در مبارزه با کوویدـ19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید