معرفی کامل پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، در این مقاله شما را با پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد .

معرفی کامل پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه

آشنایی با پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی در کشور ترکیه

آدالند عظیمترین پارک آبی اروپاست و در فهرست 10 پارک آبی برتر دنیا واقع شده است. کوش آداسی در کل سه پارک آبی دارد که آدالند عظیمترین و مجهزترین آن هاست.

دو پارک آبی دیگر متعلق به هتل ها هستند(پارک آبی هتل 5 ستاره پاموکک و پارک آبی آکوا فانتزی) و البته عموم مردم و گردشگران نیز می توانند از آن ها استفاده نمایند ولی آدالند فقط پارک آبی است.

پارک آبی آدالند : این پارک از سه بخش پارک آبی، دلفیناریوم و پارک دریایی تشکیل شده است که برای استفاده از هر بخش باید هزینه جداگانه بپردازید.

اگر مسافر کوش آداسی هستید پیشنهاد می کنیم حتما یک روز از سفرتان را به تفریح در آدالند اختصاص دهید، البته این را بدانید که بعد از یک بار رفتن به آدالند، ممکن است حتی برای روز دوم هم بخواهید دوباره به این پارک بروید.

پارک آبی آدالند : این پارک آبی که 7 کیلومتر تا مرکز شهر کوش آداسی فاصله دارد، در سال 2012 افتتاح شده است.

آدالند با مساحتی 18هکتاری بر روی دامنه یک تپه ساخته شده و علاوه بر تجهیزات و امکانات بی نظیر، چشم انداز زیبایی نیز دارد؛ در آدالند حسابی آدرنالین خونتان بالا می رود و هیجان زیادی را تجربه می کنید.

می توانید با 20 تفریح آبی فوق العادۀ آن حسابی هیجان زده شوید و سپس یک آب تنی آرامش بخش در رودخانۀ آرام آن داشته باشید یا در چمن خنک پارک حمام آفتاب بگیرید.

سرسره ها و تفریحات آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه

پارک آبی آدالند : در این پارک استخر ویژه عظیمسالان و بچه ها، استخر موج، استخر اقیانوس، استخر سرگرمی، سرسره های متنوع و متعدد، رودخانه کند، رودخانه خروشانِ رفتینگ به طول یک کیلومتر و سکوهای پرش به خوبی تجهیز و آماده شده اند تا یک روز شاد و پرهیجان همراه با تفریحات آبی را تجربه کنید.

پارک آبی آدالند در مجموع 20 سرسره آبی دارد که دوتای آن ها از طولانی ترین سرسره های آبی دنیا هستند. یکی از این سرسره ها 450 متر طول دارد و در طی آن هیجان بالایی را تجربه خواهید کرد.

این پارک یک جهت آبی خروشان برای قایق سواری دارد که می توانید رفتینگ (قایق سواری در موج های خروشان) را نیز در آن تجربه کنید؛ همچنین یک جهت آبی نیز برای قایق سواری آرام در آدالند وجود دارد که می توانید با قایق سواری در آن خستگی در کنید و برای هیجان دوباره تجدید قوا کنید.

استخر موج آدالند هر 15 دقیقه موج مصنوعی فراوری می نماید و به آب تنی در هوای آزاد هیجان ویژه ای می بخشد.

حتما در این گردشتان از استخر موج غافل نشوید؛ علاوه بر استخر و سرسره های مخصوص عظیمسالان، استخر بچه ها در آدالند عظیم و وسیع است و سرسره هایی با الهام از کاخ کرملین در آن ساخته شده است.

هر 3 ساعت یک بار نیز در مرکز پارک نمایش پایکوبی فواره ها اجرا می گردد که تماشای آن خالی از لطف نیست.

استخر مخصوص بچه ها و خردسالان با عمق تا 40 سانتی متر و امکاناتی مانند کشتی دزدان دریایی، دوش های قارچی شکل، اسباب بازی های شناور و سرسره مخصوص بچه ها محل خوبی است تا بچه هاتان را در فضایی خنک و آرام مشغول بازی کنید.

در دلفیناریوم می توانید نمایش دلفین ها را تماشا کنید. در پارک دریایی نیز امکان شنا در آکواریوم عظیمی پر از ماهی مهیاست و می توانید نمایش کروکودیل ها را ببینید! البته همان طور که در بالا گفتیم برای این دو بخش باید هزینه جدا بپردازید.

دسترسی پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه

ساعت کاری پارک آبی آدالند : پارک آبی آدالند از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر فعال است و اگر بیدار شدن اول صبح سختتان نیست، بهتر است اول وقت به پارک بروید.

اگر با تور سفر می کنید، لیدرها پکیج تور آدالند را عرضه می نمایند که شامل ترانسفر رفت و برگشت نیز می گردد. اما اگر خودتان قصد رفتن به آدالند دارید، باید سوار دلموش های خط شماره 1 شوید.

ورودی پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه

هزینه بلیت ورودی به توضیح زیر است:

  • اطفال تا 3 سال : رایگان
  • بچه ها 4 تا 9 سال : 17 یورو
  • بچه ها عظیمتر از 9 سال و عظیمسالان : 24 یورو

این بلیت مخصوص استفاده از پارک آبی است و شامل استفاده از استخرهای شنا، تمام سرسره ها، جهتهای رودخانه، سکوهای پرش، تراس آفتاب، تخت، چترهای آفتابگیر، رختکن، کمد، دوش و پارکینگ می گردد.

برای تماشای دلفیناریوم یا پارک دریایی هزینه جدا دریافت می گردد اما برای تفریح و شادی در یک روز، همان پارک آبی کافی است.

غذا در پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه

داخل پارک چند رستوران و کافی شاپ واقع شده است و بردن خوراکی و نوشیدنی به داخل پارک ممنوع است. در ابتدای ورود به پارک می توانید یک کارت الکترونیک دریافت کنید و به هر مبلغی که خواستید آن را شارژ کنید.

با این کارت می توانید از رستوران ها و کافه های پارک بهره ببرید، اگر هم از مبلغ شارژتان اضافه آمد، آن را هنگام خروج پس بگیرید. بهتر است در ابتدا کارت را مبلغ زیادی شارژ نکنید و اگر لازم شد دوباره آن را شارژ کنید.

داخل پارک عکاس هایی هستند که از مسافران عکس یادگاری می گیرند و پس از انتخاب عکس ها توسط شما آن ها را چاپ می نمایند و تحویل می دهند که این هم شامل هزینه می گردد.

می توانید خودتان با گوشی عکس های زیبایی بگیرید و هزینه اضافی نپردازید اما عکس های ناگهانی عکاسان آدالند هم شما را سوپرایز خواهد نمود.

منبع: مجله دلگرم

به "معرفی کامل پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کامل پارک آبی آدالند شهر کوش آداسی ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید