مصرف کنندگان به اعتبار گارانتی خودروهای صفر کیلومتر توجه کنند

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه ای به خریداران هشدار داد که در هنگام خرید خودروی صفر کیلومتر از بازار آزاد به شرایط اعتبار گارانتی خودرو توجه کنند.

مصرف کنندگان به اعتبار گارانتی خودروهای صفر کیلومتر توجه کنند

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها از ایسنا، در این اطلاعیه آمده که با توجه به تصمیمات ستاد تنظیم بازار در مدیریت و کنترل عرضه خودروهای صفر کیلومتر به مصرف کنندگان واقعی و ضرورت جلوگیری از احتکار و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در سودجویی از شرایط بازار، خریداران لازم است در هنگام خرید خودرو صفر کیلومتر از بازار آزاد به شرایط اعتبار گارانتی خودرو توجه کنند.

در توضیح دلیل این هشدار هم گفته شده که مطابق بررسی های اجرا شده درگشت های بازرسی از پارکینگ های سطح کشور برخی محتکران به قصد سودجویی اقدام به نگهداری طولانی مدت خودرو ها کرده اند که مطابق تصمیم ستاد تنظیم بازار، در صورت عدم مراجعه این خودروها برای ارایه سرویس اولیه، گارانتی آن ها لغو می شود.

همچنین در انتها یادآوری شده که مصرف کنندگان پس از تحویل خودروی صفر کیلومتر از شرکت های خودروساز لازم است حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تحویل برای انجام سرویس اولیه مراجعه کنند و خودروهایی که در بازه زمانی مشخص شده برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی خودرو آنها از درج اعتبار ساقط خواهد شد و خودرو سازان هیچگونه خدماتی در قالب گارانتی به خودروهای مذکور ارائه نخواهند داد.

در پی افزایش قیمت نجومی در بازار خودرو در نهایت در جلسه روز دوشنبه، 22 اردیبهشت ماه در ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت خودروهای سایپا 23 درصد و قیمت محصولات ایران خودرو 10 درصد افزایش یابد و قیمت خودرو در کف بازار هم شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد محدودیت های جدیدی برای متقاضیان خودرو اعمال شود، برای مثال هر کدملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد. همچنین متقاضی باید سن بالای 18 سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد. در تازه ترین خبرها هم وزارت صمت گفت که پارکینگ ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مصرف کنندگان به اعتبار گارانتی خودروهای صفر کیلومتر توجه کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف کنندگان به اعتبار گارانتی خودروهای صفر کیلومتر توجه کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید