لالایی خوانی پروین بهمنی و حضور وزیر ارشاد در جشنواره موسیقی فجر

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، پنجمین شب اجرای موسیقی نواحی در جشنواره موسیقی فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز لالایی خوانی پروین بهمنی همراه بود.

لالایی خوانی پروین بهمنی و حضور وزیر ارشاد در جشنواره موسیقی فجر

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، اجراهای شامگاه یکشنبه بخش موسیقی نواحی در سی و چهارمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در سالن سوره حوزه هنری در حالی انجام شد که در بخش نخست، گروه حاوا (قشقایی) به سرپرستی پروین بهمنی به اجرای برنامه پرداخت.

در دقیقه های پایانی اجرای این گروه، پروین بهمنی با حضور روی صحنه در سخنانی به مرگ فرهاد قلی پور، از نوازندگان گروهش اشاره و این فقدان را ضربه مهلکی به خودش و موسیقی قشقایی توصیف کرد. او سپس یک لالایی سوزناک را به زبان ترکی قشقایی در فراق قلی پور اجرا کرد.

او در ادامه، یک قطعه مرثیه کوتاه را هم به بی بی ایل قشقایی، دختر صولت الدوله قشقایی (ملک بی بی) تقدیم کرد.

بخش دوم پنجمین شب اجرای موسیقی نواحی در سالن سوره که به گروه کتول گیلان به سرپرستی محمدرضا برزگر اختصاص داشت، با حضور سیدعباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - همراه شد.

صالحی را در این حضور، علی ترابی - رئیس مرکز موسیقی - شاهین فرهت - دبیر جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر، محمد حمزه زاده قائم مقام رئیس حوزه هنری، همراهی و علیرضا قزوه هم از طرف حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، به همراه بعضی همکاران، از او استقبال کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لالایی خوانی پروین بهمنی و حضور وزیر ارشاد در جشنواره موسیقی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لالایی خوانی پروین بهمنی و حضور وزیر ارشاد در جشنواره موسیقی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید