عرق کردن کف دست و پا را با تغذیه درمان کنید

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، علت عرق کردن دست و پا می تواند ژنتیکی، استرسی، اختلالات غددی و هورمونی، پرکاری تیرویید، هیپرهیدروز دلیل آن باشد. با کاهش استرس، تزریق بوتولینوم، جراحی و همچنین راه کارهای خانگی می توان آن را درمان کرد یا کاهش داد.

عرق کردن کف دست و پا را با تغذیه درمان کنید

عرق کردن کف دست و پا

حتما می دانید که عرق کردن عاملی برای تنظیم دمای بدن است. اما اگر کف دست و پای شما مرتب عرق کند، می تواند باعث اذیت شدن شما گردد. دست دادن با دیگران در صورتی که دست شما عرق داشته باشد به یک معضل تبدیل می گردد. عرق کردن کف پا نیز در کفش می تواند برای شما آزاردهنده باشد. اما علت عرق کردن کف دست و پا چیست؟ در ادامه همراه صفحه سلامت وبلاگ جدیدترین ها باشید.

علت عرق کردن کف دست و پا

علت عرق کردن کف دست و پا می تواند متفاوت باشد که 4 دلیل عمده آن آنالیز می گردد.

1. زمینه ارثی

ژنتیکی بودن عرق کردن کف دست و پا از زمان کودکی آغاز می گردد، در دوران بلوغ تشدید می گردد و در دوران جوانی با استرس هایی که این دوران دارد به اوج خود می رسد.

2. استرس

استرس و اضطراب نیز می تواند یک علت عرق کردن کف دست و پا باشد. تعریق کف دست در زمان استرس می تواند به حدی برسد که از دست ها عرق بچکد یا کاغذ زیر دست فرد به طور کامل خیس عرق گردد.

3. اختلال هورمونی

یکی دیگر از علت ها ممکن است به مسائل هورمونی و غددی فرد مربوط باشد. همچنین می توان به اختلالات و نارسایی های غده تیروئید یا پرکاری تیروئید اشاره نمود. البته در تعداد کمی از افراد این مشکل به دلیل اختلال غده تیروئید است.

4. بیماری هیپرهیدروز (Hyperhidrosis)

ممکن است شما به هیپرهیدروز مبتلا باشید. هیپرهیدروز مسئله ای است که در آن فرد بی هیچ دلیل خاصی عرق می نماید.

روش های درمان عرق کردن دست و پا

برطرف استرس

روش های کاهش استرس و برطرف اضطراب و دلشوره می تواند در کاهش و درمان این مشکل به میزان زیادی موثر باشد. به عنوان مثال ورزش کردن یکی از راه های مناسب برای کاهش استرس و اضطراب است.

تزریق بوتولینوم

تزریق سمی به نام بوتولینوم یا بوتولینوم توکسین نیز به تازگی در درمان این عارضه مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو از سم نوعی میکروب گرفته شده و به صورت موضعی تزریق می گردد. این دارو برای برطرف چین و چروک صورت استفاده می گردد، اما کنترل تعریق کف دست و پا نیز از کاربرد های آن است. بوتاکس از طریق متخصصان زیبایی و جراحان پلاستیک انجام می گردد و فرد را برای مدتی از عرق کردن کف دست و پا به صورت شدید نجات می دهد.

جراحی

در موارد بسیار شدید می توان از جراحی برای درمان استفاده کرد. جراحی به این صورت است که اعصابی که باعث تحریک غدد عرق می گردد قطع می گردد. این روش با مسائلی همراه است و کمتر استفاده می گردد.

درمان خانگی عرق کردن کف دست و پا با استفاده از مواد غذایی

1- پاشیدن آرد ذرت به منطقه مورد نظر

شما می توانید به میزان مساوی آرد ذرت و جوش شیرین را با هم ترکیب نموده و در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. زمانی که منطقه ای دچار عرق کردن شد ابتدا با دستمال خشک نموده و از این پودر به ناحیه بزنید. آرد ذرت می تواند رطوبت را جذب کند و بوی بد عرق را خنثی کند و از بین ببرد.

2- نوشیدن یا مالیدن سرکه سیب

سرکه سیب را با آب ولرم و عسل ترکیب کنید و روزانه دو بار بنوشید. یا سرکه سیب را با گلاب مخلوط نموده و روزانه سه بار بر روی محل مورد نظر بمالید.

3- نوشیدن یا زدن چای سیاه به محل مورد نظر

در کف دست خود چای کیسه ای مرطوب را 3 بار در روز قرار دهید. می توانید از چای سیاه کاسه ای عظیم درست کنید و برای مدت نیم ساعت دست و پای خود را در آن قرار دهید. این کار را روزانه و روزی دو بار انجام دهید. نوشیدن سه فنجان چای سیاه در روز نیز می تواند اثر گذار باشد. چای سیاه با داشتن مقدار زیادی تانن می تواند منافذ پوست را جمع کند و درجه دمای بدن را کاهش دهد.

4- آغشته کردن منطقه با آبلیمو

مقداری نمک را بر روی یک لیمو بریزید و به محل مورد نظر بزنید، آبلیمو می تواند باعث کاهش فعالیت غدد عرق گردد.

منبع: پیام دلتا

به "عرق کردن کف دست و پا را با تغذیه درمان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرق کردن کف دست و پا را با تغذیه درمان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید