سه واکسن کرونا وارد فاز دوم آزمایش انسانی شد

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، سه واکسن کشور چین برای مقابله با کووید 19 وارد مرحله دوم آزمایش های بالینی شده اند.

سه واکسن کرونا وارد فاز دوم آزمایش انسانی شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ جدیدترین ها به نقل از شینهوا، زو کیانگ، رئیس کمیسیون علم و فناوری چین گفت: سه واکسن برای مقابله با کووید 19 وارد مرحله دوم آزمایش های بالینی شده اند.

وی ادامه داد: پکن به منظور کنترل بیماری همه گیر کووید 19 و کاهش شیوع آن، 21 پروژه علمی و فناوری ترتیب داده است.

زو کیانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا گفت: پنج داروی نوآورانه برای آزمایش های بالینی تأیید شده و همه آنها وارد مرحله دوم مطالعات بالینی شده اند.

رئیس کمیسیون علم و فناوری چین تأکید کرد: براساس برنامه اقدام سه ساله تقویت سیستم مدیریت اضطراری برای امنیت عمومی در پایتخت، پکن مکانیسم ارتباطی برای پیشگیری، تحقیقات علمی، درمان و تصویب اضطراری را ایجاد خواهد کرد.

پکن همچنین تحقیقات و توسعه معرف های تشخیصی، داروها، واکسن ها و تجهیزات پزشکی را تسریع خواهد کرد و از تولید کنندگان داروسازی و واکسن برای گسترش ظرفیت خود برای برآوردن مطالبات حمایت می کند.

رئیس کمیسیون علم و فناوری چین در پایان گفت: پکن نقش حمایتی فناوری های جدید مانند داده های بزرگ، هوش مصنوعی، 5G و اینترنت اشیا را در نظارت و تجزیه و تحلیل همه گیری، ردیابی ویروس، پیشگیری از شیوع، کنترل و درمان آن تقویت خواهد کرد.

واکسن های تحت آزمایش کارآزمایی بالینی شامل پنج واکسن بالقوه برای درمان بیماری کووید-19 می شوند که سه مورد از آنها به تازگی وارد فاز دوم آزمایش ها شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سه واکسن کرونا وارد فاز دوم آزمایش انسانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه واکسن کرونا وارد فاز دوم آزمایش انسانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید