روزنامه کویتی: ظریف فردا به کویت سفر می نماید

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، یک روزنامه کویتی از سفر یک روزه وزیر خارجه ایران به کویت برای دیدار با مقامات این کشور اطلاع داد.

روزنامه کویتی: ظریف فردا به کویت سفر می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جدیدترین ها، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران فردا شنبه در سفری یک روزه به کویت می رود.

روزنامه کویتیالقبس به نقل از بعضی منابع مطلع با اعلام این خبر نوشت که ظریف در این دیدار با مقامات سیاسی کویت دیدار و با صباح الخالد معاون نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور گفت وگوهای دوجانبه خواهد داشت.

محمدجواد ظریف عصر یکشنبه بیستم مرداد ماه به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات قطری به دوحه رفت و در مدت دو روز حضورش در قطر با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی همتای قطری خود، ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات این روزهای منطقه را مورد بحث و گفتگو قرار داد. ظریف در انتها این سفر در گزارشی توئیتری این سفر را سازنده خواند و بار دیگر تأکید کرد که ملت های منطقه قادر به تضمین امنیت منطقه خلیج فارس هستند.

پیشتر سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران نیز خرداد ماه به سه کشور حوزه خلیج فارس سفر کرد و این سفر از روز یکشنبه پنجم خرداد ماه شروع شد و معاون ظریف در اولین ایستگاه این تور منطقه ای به مسقط رفت و از آنجا به کویت و در آخرین مقصد هم به دوحه سفر کرد و درباره آخرین تحولات منطقه و زیاده خواهی های آمریکا و کوشش این کشور و بعضی حامیانش برای ایجاد تنش در منطقه با مقامات این کشورها به گفت وگو پرداخت.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در گفت وگویی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به سفرهای قریب الوقوع ظریف به منطقه و اروپا گفته بود که ظریف به چند کشور حوزه خلیج فارس در فواصلی سفر خواهد داشت و مجددا مواضع جمهوری اسلامی ایران را در مورد همکاری های منطقه ای و لزوم همگرایی کشورهای منطقه برای تأمین امنیت این منطقه حساس به ویژه خلیج فارس و تنگه هرمز بیان خواهد نمود. (بیشتر بخوانید)

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "روزنامه کویتی: ظریف فردا به کویت سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه کویتی: ظریف فردا به کویت سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید