دختران موسیقی درس پس دادند، سهراب کاشف رهبری کرد

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، در نخستین شب از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت هنرستان موسیقی دختران در سالن سوره حوزه هنری اندیشه برگزار شد.

دختران موسیقی درس پس دادند، سهراب کاشف رهبری کرد

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، پنجشنبه شب ساعت 21:30 دختران هنرستان موسیقی قطعاتی را از رضا محجوبی، ابوالحسن صبا، بهزاد عبدی، حسین بهزوزنیا، فرامرز پایور، رکن الدین مختاری، موتسارت، یوزف هایدن، فلیکس مندلسن و گاسپر کاسادو اجرا کردند که تا بامداد جمعه طول کشید.

در بخش ابتدایی پیش درآمد دشتی ساخته و تنظیم رضا محجوبی و کاروان ساخته ابوالحسن صبا توسط ارکستر ایرانی پایه یازدهم به رهبری محمدرضا فیاض اجرا شد. در این بخش، دونوازی سنتور و قانون نیز توسط دو تن از دانش آموزان به اجرا درآمد.

در اجرای دوم از کنسرت هنرستان موسیقی دختران، شاهد اجرای قطعه خاطرات رفته اثر بهزاد عبدی و قطعه آفتاب نیمه شب ساخته حسین بهروزی نیا توسط گروه نوازی ایرانی پایه دوازدهم به سرپرستی هیلا فیض پور بودیم. همچنین در این بخش تک نوازی کوتاهی از قانون اجرا شد.

از ساز تا صندلی

در کنسرت هنرستان موسیقی دختران، بعد از خاتمه هر بخش، چند دقیقه به چینش دوباره صندلی ها و میکروفون ها می گذشت که علاوه بر مسئولان تدارک سالن، دانش آموزان نوازنده هم در این چینش صندلی مشارکت داشتند. حضار هم ضمن درک ماهیت دانش آموزی بودن کنسرت، همدلانه برخورد کرده و صبوری به خرج می دادند.

اجرای میانی کنسرت موسیقی دختران، به اجرای قطعه های پرنیان اثر فرامرز پایور و رنگ چهارگاه ساخته رکن الدین مختاری اختصاص داشت. اجرای این بخش برعهده ارکستر ایرانی پایه دهم بود که بدون سرپرست اجرا کردند.

بعد از تنفس 15 دقیقه ای، قطعاتی از موسیقی کلاسیک غربی اجرا شد که توانست نظر تماشاگران را جلب کند.

در ادامه کنسرت هنرستان موسیقی دختران، قطعه ای از گاسپر کاسادو توسط پریا مولایی از پایه دوازدهم با ویولن سل اجرا شد.

در خاتمه این اجرا، سمفونی 25 موتسارت، سمفونی 44 هایدن و سمفونی 10 فلیکس مندلسون از موسیقدانان مشهور جهان توسط ارکستر کلاسیک به رهبری سهراب کاشف به اجرا درآمد.

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن شروع شد و تا 30 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دختران موسیقی درس پس دادند، سهراب کاشف رهبری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختران موسیقی درس پس دادند، سهراب کاشف رهبری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید