حیدری: با انتخابی تیم ملی، آه پشت سر کشتی گیر نمی ماند، مربیان ما خیلی آبروداری می نمایند

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، دارنده 6 مدال کشتی آزاد دنیا و المپیک گفت: وقتی در انتخابی شرکت می کنی، مطمئنی که دیگر آهی پشت سرت نیست و نفر دوم هم دعایت می نماید.

حیدری: با انتخابی تیم ملی، آه پشت سر کشتی گیر نمی ماند، مربیان ما خیلی آبروداری می نمایند

علیرضا حیدری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ جدیدترین ها در خصوص تصمیم فدراسیون کشتی برای تدوین چرخه ای برای مسابقات انتخابی تیم ملی گفت: انتخابی تیم ملی در هر حالتی خوب است. رقابتی است برای کشتی گیران قدیمی تر که می دانند اگر حریفان داخلی شان را ببرند، می توانند حریفان خارجی را در تورنمنت های مهم تر هم شکست دهند. برای جوان ترها هم این انگیزه خوبی است که بدانند کوشش شان بی ثمر نمی ماند و اگر کوشش نمایند به دوبنده تیم ملی می رسند.

وی در خصوص اینکه انستیتو کشتی در حال تدوین چرخه انتخابی تیم ملی است، گفت: احتمالا انستیتو هم نظرش را می دهد و بعد فدراسیون آن را چکش کاری می نماید و نظرات درست و اجرایی را از بقیه هم می گیرد. نظر کارشناسان و مربیان هم حتما در آن لحاظ می گردد. همه ما گوش شکسته ها از فدراسیون کشتی انتظار داریم که تیم نتیجه بگیرد و ما هم به آن افتخار کنیم. برای نتیجه دریافت باید بهایی پرداخت. باید انتخابی تیم ملی برگزار گردد تا کسی که آرزو، اعتبار و همه امیدش را در کشتی هزینه نموده، جوابی که انتظارش را دارد، بگیرد. همه ما احساس می کنیم از انتخابی تیم ملی، بهترین نتیجه حاصل می گردد.

حیدری با تاکید بر اینکه در دوران کشتی اش، حتی زمانی که اختلافش با نفرات دوم و سوم وزنش خیلی زیاد بوده، از برگزاری مسابقه انتخابی استقبال نموده است، گفت: انتخابی باید همواره باشد. در تمام آن سال ها انتخابی گرفتم، حالا یا در جام تختی بود و یا مسابقه ای به اسم انتخابی تیم ملی. وقتی در انتخابی شرکت می کنی، مطمئنی که دیگر آهی پشت سرت نیست و نفر دوم هم دعایت می نماید. ضمن اینکه کشتی، مدل خودش را دارد، یک دفعه می توانی از یک غفلت حریفت را ضربه فنی کنی و نتیجه کلا تغییر می نماید. مسابقه انتخابی تیم ملی، یک تدارکاتی خوب هم برای کشتی گیر می گردد و استرس آن بیشتر از مسابقه بین المللی است. حضور در این مسابقه باعث می گردد از استرس مسابقه رسمی کم گردد. حرفی هم پشت سرت نمی ماند و عذاب وجدان هم نداری. کشتی گیری هم که می بازد، می داند که باید بیشتر تمرین کند.

نفر سوم المپیک 2004 آتن در خصوص تعویق یک ساله المپیک توکیو توضیح داد: آنهایی که سن و سالشان بیشتر است، طبیعتا یک سال پیرتر می شوند و این برایشان خوب نیست و ممکن است از جسارتشان کم گردد. جوان ترها ممکن است تا پیش از تعویق شانسی برای المپیک نداشتند و حالا می توانند به جمع مدعیان بیایند و در 6 ماه آینده همه چیز تغییر کند. خصوصاً اینکه انتخابی هم قرار است برگزار گردد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در سال 2007 در خصوص اینکه رئیس کمیته ملی المپیک گفته کشتی به بودجه سالیانه 60-70 میلیاردی نیاز دارد، گفت: بیشتر از این هم می خواهد. استاندار می آید و میزبانی مسابقه می گیرد، آن هم در شرایط کرونایی که مردم ماسک ندارند. او باید ردیف بودجه اش را برای کارهای دیگر استان بگذارد، کار وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و باشگاه ها باید برگزاری مسابقات باشد.

حیدری یادآور شد: باشگاه ها باید کار سازندگی را انجام دهند. کار که چارچوب داشته باشد، آن وقت حاضری خوری در ورزش هم از بین می رود و استعدادیابی اتفاق می افتد. هیچ مربی ای بیمه نیست، خیلی از مربیان سازنده از همین اندک شهریه های باشگاه ها ارتزاق می نمایند که قطعا کفاف زندگی شان را نمی دهد. مگر یک کارگر یک وسیله را رایگان جابه جا می نماید که توقع داشته باشیم مربی کشتی، بدون پول سازندگی کند؟ مربیان ما خیلی آبروداری می نمایند. از زندگی و خانواده شان می زنند و در سالن ها وقت می گذارند، آنها در حقیقت فی سبیل الله کار می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حیدری: با انتخابی تیم ملی، آه پشت سر کشتی گیر نمی ماند، مربیان ما خیلی آبروداری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدری: با انتخابی تیم ملی، آه پشت سر کشتی گیر نمی ماند، مربیان ما خیلی آبروداری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید