تا 8 خرداد برای مدیریت سهام عدالت زمان دارید

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، خبرنگاران/کرمانشاه به گفته معاون مالی اداره کل امور مالی و دارایی استان کرمانشاه، افراد تا هشتم خرداد ماه فرصت دارند شیوه مدیریت مستقیم و یا مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب نمایند و اگر هیچ اقدامی انجام ندهند سیستم به صورت پیش فرض روش مدیریت غیرمستقیم را برای آنها انتخاب خواهد نمود.

تا 8 خرداد برای مدیریت سهام عدالت زمان دارید

فرید خلیلی در گفت و گو با وبلاگ جدیدترین ها گفت: با توجه به آزادسازی سهام عدالت، فرصتی که برای افراد معین شده تا شرایط مدیریت سهام خود را معین نمایند تا هشتم خرداد ماه است و افراد باید در این مدت با مراجعه به سامانه سهام عدالت تکلیف سهام خود را روش نمایند.

وی ادامه داد: افراد یا باید شیوه مدیریت مستقیم و یا مدیریت غیرمستقیم(توسط شرکت های سرمایه گذاری) را انتخاب نمایند و اگر تا موعد معین شده مراجعه ای به سامانه سهام عدالت نداشته باشند، به صورت پیش فرض روش مدیریت غیرمستقیم برای افراد انتخاب خواهد شد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه هریک از این دو شیوه مزایای خاص خود را دارد، اعلام نمود: در شیوه مدیریت مستقیم افراد هر زمان که بخواهند می توانند سهام خود را بفروشند و یا آن را نگه دارند و از سودش بهره مند شوند و تمام فرایند کار با خود آنها خواهد بود که بر اساس قیمت روز سهام تصمیم بگیرند.

خلیلی با اشاره به اینکه در شیوه غیرمستقیم فروش سهام عدالت باید به وسیله شرکت های سرمایه گذاری و با طرح در مجامع این شرکت ها انجام گردد، اضافه کرد: ممکن است تا زمانی که این فرایند طی گردد، فرد دیگر نتواند به قیمتی که مد نظر دارد سهام خود را به فروش برساند.

وی اشاره ای هم به ارزش روز سهام عدالت داشت و با بیان اینکه این سهام متشکل از 36 شرکت با بازدهی مناسب و عمدتا بانکی و بیمه ای است، گفت: ارزش روز برآورد شده سهام عدالت برای افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند، بین 18 تا 19 میلیارد تومان اعلام شده است.

وی گفت: سقف سهام عدالت برای خانوارها با هر میزان جمعیت، پنج سهم یک میلیون تومانی است.

خلیلی ارزش و گردش اقتصادی سهام عدالتی که در کشور داریم را حدود 490 هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تا 8 خرداد برای مدیریت سهام عدالت زمان دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا 8 خرداد برای مدیریت سهام عدالت زمان دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید