بایدن هم انگشت اتهام خود را به سوی چین نشانه رفت

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، نامزد نهایی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دولت چین را به سانسور اطلاعات مرتبط با تحقیقات ویروس کرونا متهم کرد.

بایدن هم انگشت اتهام خود را به سوی چین نشانه رفت

به گزارش ، جو بایدن نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دولت چین را به سانسور اطلاعات مرتبط با تحقیقات ویروس کووید-19 متهم کرد و گفت واکنش دولت آمریکا در برابر شیوع کرونا ضعیف بوده است.

جو بایدن، نامزد نهایی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در پیامی مدعی شد: همین اکنون که من در حال صحبت هستیم دولت چین اطلاعات مرتبط با تحقیقات ویروس کووید-19 را سانسور می نماید و با اقدام چین باعث می گردد که کوشش های بقیه دنیا برای شکست دادن ویروس کرونا با دشواری روبرو گردد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم اقدامات کافی در برابر ویروس کرونا انجام نمی دهد. واقعیت آزاردهنده این است که دونالد ترامپ آمریکا را در برابر این بیماری همه گیر خطرناک به حال خود رها نموده است. وی هشدار های کارشناسان و متخصصان بهداشت و سلامت را نادیده می گیرد و در مقابل به سران چین اعتماد می نماید. هم اکنون همه ما هزینه های این اقدامات ترامپ را پرداخت می کنیم.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: فقط نگاه کنید که ما چگونه به این مرحله رسیده ایم. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق و من به عنوان معاون اول وی بر اجرای برنامه ای نظارت می کردیم که نام آن پیش بینی بود. این برنامه به ما این امکان را می داد که در مراحل اولیه شیوع این نوع بیماری ها و یا ویروس ها در چین و یا مناطق دیگر دنیا آگاه بشویم. دونالد ترامپ آن برنامه را حذف کرد. سازمان های ما حضور قدرتمندی در پکن داشتند تا در زمان ضروری هشدار های لازم را به ما اعلام نمایند. دونالد ترامپ تعداد نیرو ها و پرسنل این سازمان ها را در چین حدود دو سوم کاهش داد.

وی گفت دولت آمریکا در برابر چین قاطعیت نشان نداد. حال نگاهی به سراسر این کشور بیندازید ما عواقب رویکرد دولت آمریکا را اکنون به صراحت می بینیم. زمانی که رئیس جمهور شوم نمایندگان سازمان ها و آژانس های آمریکایی را به چین بازخواهم گرداند و به جای آن که به پکن اعتماد بکنم تاکید خواهم کرد که باید چینی ها به تعهداتشان در مورد بهداشت و سلامتی مردم آمریکا عمل نمایند. من درخواست خواهم کرد که تحقیقاتی مستقل و بین المللی برای انجام تحقیقات درباره شیوع کووید-19 و واکنش چین در برابر این ویروس انجام گردد. به شما قول می دهم که همواره از مردم آمریکا محافظت خواهم کرد. مسئولیتی عظیم تر از این مسئله بر عهده رئیس جمهور نیست.

اخیرا دونالد ترامپ برای فرار از هجمه نقدها از خود بخاطر ضعف عملکردش در مقابله با ویروس کرونا، چین را به پنهان کردن اطلاعات درباره ویروس کرونا متهم نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بایدن هم انگشت اتهام خود را به سوی چین نشانه رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن هم انگشت اتهام خود را به سوی چین نشانه رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید