از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ازبکستان استقبال می کنیم

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، نخست وزیر ازبکستان گفت: تاشکند برای گسترش مناسبات مالی و تجاری خود با تهران، درها را به روی بخش خصوصی و تجار ایرانی باز نموده و از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ازبکستان استقبال می نماید.

از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ازبکستان استقبال می کنیم

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه ای وبلاگ جدیدترین ها، عبدالله عارف اف نخست وزیر ازبکستان در دیدار با اسحاق دنیاگیری معاون اول رئیس جمهور ایران از حضور هیأت ایرانی در حاشیه اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای از علاقمندی این کشور برای استفاده از مسیرهای ترانزیتی ایران اطلاع داد و گفت: ازبکستان علاقه مند است از کریدورهای حمل و نقل و مسیرهای ترانزیتی ایران برای حمل و نقل و صادرات کالا به اقصی نقاط دنیا استفاد ه کند.

عارف اف با بیان اینکه بیش از 1000 شرکت و بخش خصوصی ایرانی در ازبکستان فعالیت دارند خاطر نشان کرد: تاشکند برای گسترش مناسبات مالی و تجاری خود با تهران، درها را به روی بخش خصوصی و تجار ایرانی باز نموده و از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ازبکستان استقبال می نماید.

وی بر ضرورت کوشش دو کشور در جهت رشد و توسعه مناسبات و روابط تجاری فیمابین تاکید و اظهار امیدواری کرد در کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور که بزودی برگزار خواهد شد دو طرف بتوانند در مورد زمینه های همکاری مشترک به تصمیمات و توافقات خوبی دست پیدا نمایند.

معاون اول رئیس جمهور ایران نیز گسترش همکاری های بانکی را از پیش نیازها برای افزایش حجم مبادلات تجاری مطرح نمود و گفت: با برطرف موانع پیش رو و اقداماتی نظیر برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور می توانیم سطح روابط مالی و میزان مبادلات تجاری فیمابین را ارتقا دهیم.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ازبکستان استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ازبکستان استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید