ادامه التهاب در شبه قاره؛ رایزنی هند برای تحویل دریافت فوری جنگنده های فرانسوی و اعزام به مرز چین

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، هند که قرارداد خرید 36 فروند جنگنده رافال را با فرانسه امضا نموده است خواهان تحویل فوری تعدادی از این جنگنده ها شد.

ادامه التهاب در شبه قاره؛ رایزنی هند برای تحویل دریافت فوری جنگنده های فرانسوی و اعزام به مرز چین

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ جدیدترین ها به نقل از هندوستان تایمز، پس از گسترش مناقشات مرزی بین هند و چین و اعزام هزاران نظامی دو طرف به مرزهای مشترک، بعضی مسئولین هند از رایزنی پنهان دهلی نو برای تحویل دریافت فوری جنگنده های رافال فرانسوی خبر دادند.

طبق گزارش رسانه های هندی یک مقام مطلع در این خصوص خاطرنشان کرد: هند و فرانسه قرار داد خرید 36 جنگنده را امضا کردند ولی دهلی نو اطلاع دارد که پاریس 10 جنگنده آماده تحویل نیز دارد.

در صورتیکه دولت فرانسه با درخواست هند موافقت کند دهلی نو می تواند 6 فروند جنگنده رافال را در فرودگاه امارات تحویل گرفته و آنها را به مرز مشترک با چین راهنمایی کند.

خلبانان هندی پیش از تحویل دریافت جنگنده های رافال باید آموزش های لازم را ببینند و ممکن است بعضی از این آموزش ها در خاک فرانسه انجام پذیرد.

کارشناسان بر این باورند که کوشش هند برای تحویل دریافت فوری این جنگنده ها نشان دهنده عدم موفقیت هند و چین در رایزنی های اجرا شده بوده است.

از سوی دیگر گزارش هایی در خصوص اعزام دسته های تازه ای از نظامیان چینی در مرز مشترک دو کشور و انتقال تسلیحات سنگین توسط پکن نیز وجود دارد.

چین مدعی است هند اقدام به ساخت جاده در یک منطقه مشخص تکلیف نشده نموده است و این جاده می تواند استفاده نظامی نیز داشته باشد.

در آخرین رویارویی اجرا شده میان دو طرف 20 نظامی هندی کشته شده و 85 نفر نیز زخمی شدند.

هند در جریان حمله ناموفق به پاکستان در سا ل2018 نیز اعلام نموده بود: اگر جنگنده های رافال در اختیار ما قرار داشتند سرنوشت جنگ به گونه دیگری رقم می خورد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه التهاب در شبه قاره؛ رایزنی هند برای تحویل دریافت فوری جنگنده های فرانسوی و اعزام به مرز چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه التهاب در شبه قاره؛ رایزنی هند برای تحویل دریافت فوری جنگنده های فرانسوی و اعزام به مرز چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید