آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی تحویل شد.

آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، در جلسه ای که دیروز یکشنبه مورخ 29/ 07/ 97 به­ منظور مشخص تکلیف آبگرم چالدران در محل فرمانداری چالدران برگزار گردید، آبگرم چالدران طی صورتجلسه و تفاهم نامه بین شهرداری و فرمانداری چالدران و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی تحویل این اداره کل شد.

براساس این گزارش در ابتدای این جلسه فرماندار چالدران با قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: در چند سال اخیر شاهد اقدامات بسیار مناسبی در حوزه های حفاظت از آثار تاریخی و اجرای برنامه­های توسعه گردشگری هستیم.

کریم حسین زاده افزود : اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری وظایف ویژه­ایی دارد که از تخصص ایشان نشان گرفته و بایستی بخش عمده ای از آثار طبیعی و تاریخی تحت تملک دیگر دستگاه­ها به تملک این اداره کل درآید تا در مسیر پیشرفت قرار گیرند.

برهمین اساس مدیرکل استان نیز طی سخنانی گفت : چالدران برای ما همیشه مهم بوده و هست اما باید برای توسعه آن همه عوامل در کنار هم باشند تا به نتیجه نهایی برسیم.

جلیل جباری، توضیح داد: با پیشنهاد این اداره کل و با همکاری فرمانداری محترم در نظر داریم موزه باز جنگ چالدران را به­دلیل اهمیت و صندلی ارزشمند هموطنان شهیدمان در این جنگ راه اندازی کنیم و امیدواریم در این زمینه همه عوامل با ما همکاری کنند .

او افزود : اگر بخواهیم راه حلی برای توسعه چالدران بیابیم باید به فکر توسعه گردشگری آن بوده و جاذبه های تاریخی و طبیعی آن را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

جباری افزود : همدلی و همکاری مسئولین در اجرای پروژه های گردشگری و رونق بخشیدن به این صنعت بسیار مهم است و فعالیت آبگرم چالدران می­تواند نمونه ای از همدلی و تعامل مسئولین شهرستانی و استانی باشد.

مدیرکل استان در پایان یادآور شد : ما آماده ایم تا با همکاری شهرداری و عقد تفاهم نامه سه جانبه بین فرمانداری و شهرداری چالدران و این اداره کل نسبت به ایجاد در زیرساختهای لازم گردشگری در این شهر اقدام کنیم.

در پایانی این دیدار طی صورتجلسه­ای که به امضاء مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، فرماندار چالدران ، شهردار چالدران ، رئیس شورای شهر چالدران و تعداد دیگری از مسئولین شهرستان رسید ؛ آبگرم چالدران رسماً به این اداره کل تحویل شده و مقرر شد در اسرع وقت نسبت به تحویل همه جانیه آن اقدام گردد.

منبع: میراث آریا

به "آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید