آبشار و دهانه آتشفشان راین در کرمان ثبت ملی شدند

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان از ثبت دو اثر طبیعی آبشار و دهانه آتشفشان راین در فهرست آثار ملی کشور اطلاع داد.

آبشار و دهانه آتشفشان راین در کرمان ثبت ملی شدند

به گزارش وبلاگ جدیدترین ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان، فریدون فعالی اظهار کرد: در همایش شورای ملی ثبت میراث طبیعی کشور که در شهر انزلی برگزار گردید، دو پرونده از استان پس از آنالیز و تأیید نهایی به ثبت ملی رسیدند.

او اضافه کرد: پرونده های مذکور در چند ماه اخیر تکمیل و به تهران ارسال شدند که خوشبختانه در همایش مذکور در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفتند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان اعلام کرد: این آثار طبیعی پرجاذبه در کنار بافت تاریخی شهر راین و ارگ تاریخی آن و همچنین کوه هزار قرار دارند که منطقه راین را به یکی از مقاصد گردشگری حوزه جنوب شرق ایران تبدیل نموده اند.

او بابیان این که این استان دارای آثار طبیعی فراوانی همچون آبشارها، غارها، کوه های مرتفع، چشم اندازهای طبیعی و بکر و غیره است، اعلام کرد: با ثبت این آثار در فهرست آثار ملی کشور می توان گام های بلندتری در جهت حفظ این آثار برداشت و زمینه جذب گردشگران با علایق ویژه را در استان کرمان فراهم ساخت.

فعالی اعلام کرد: لوح ثبت این دو اثر پس از طی تشریفات قانونی با امضای سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر و ابلاغ خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "آبشار و دهانه آتشفشان راین در کرمان ثبت ملی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار و دهانه آتشفشان راین در کرمان ثبت ملی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید